Příčiny problémů s erekcí

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příčiny problémů s erekcí

Psychologické faktory:

Experti na poruchy erekce tvrdí, že až u 20% pacientů je porucha erekce vyvolána psychologickými faktory jako stres, úzkost, pocit viny, deprese, nízké sebevědomí a strach ze sexuálního selhání.
První sexuální selhání může být způsobeno náporem v práci a následným stresem. Z fyziologického hlediska, pro dosažení erekce se svaly v penisu musí uvolnit, aby umožnily proudění krve do penisu. Pokud je muž pod stresem, svaly se neuvolní a erekci nedosáhne.
K stresu v práci pak přibude i strach z opětovného sexuálního selhání. S takto kumulující se stresem a strachem je dosažení spontánní erekce téměř nemožné.

Užívání některých léků:

Mnohé běžné léky mohou jako svůj nežádoucí účinek vyvolat poruchy erekce. Jde zejména o léky na krevní tlak, antihistaminika (proti alergiím), antidepresiva, léky na uklidnění, léky na potlačení chuti k jídlu a léky s látkou cimetidin (na žaludeční vředy).

Kouření, nadváha a nedostatek pohybu:

Životní styl, který přispívá ke vzniku onemocnění srdce a cévních problémů zvyšuje také riziko poruch erekce. Kouření, nadváha a vyhýbání se cvičení a fyzické námaze jsou také možnými příčinami poruch erekce. Konkrétně kouření ovlivňuje průtok krve v žilách a tepnách a vyvolává hormonální anomálie jako nedostatek testosteronu.

Operace nebo úraz:

Poruchy erekce mohou být průvodním jevem operace nebo úrazu penisu, páteře, prostaty, močového měchýře a pánve. Operací nebo úrazem může dojít k poškození nervů, hladkých svalů, tepen nebo vláknitého tkáně pyjovou komor. Nejvyšší riziko vzniku poruch erekce hrozí při radikální operaci prostaty nebo močového měchýře.

Jiné onemocnění:

Problémy s erekcí může způsobit každé onemocnění nebo stav, při kterém dojde k porušení nervů v penisu nebo ke zhoršení průtoku krve v penisu. K poškození nervů, tepen, hladkých svalů a vláknitých tkání často dochází v důsledku onemocnění jako cukrovka (diabetes), onemocnění ledvin, chronický alkoholismus, roztroušená skleróza, ateroskleróza (kornatění tepen), cévní a neurologické onemocnění.